Bármilyen problémára találunk megoldást!

Hogyan öltözz fel rollerezés közben?

Kategória: Szerviz

Az a jó, hogy szinte bármilyen ruhát felvehetünk, ha elektromos rollerünkön szeretnénk gurulni. Ráállhatunk, ha öltönyben vagy kiskosztümben vagyunk, de akkor is, ha farmerben. Az a fontos, hogy jól érezzük magunkat a ruhánkban. Tehát a rollerezéskori ruhatárunkat nyugodtan alakíthatjuk az úti célunkhoz.

Ha munkába, iskolába, bevásárolni megyünk, akkor olyan ruhát válasszunk, amiben egyébként is mennénk, akár gyalog, akár tömegközlekedéssel. Ha „körömcipős” a munkahelyünk, akkor a cipőt vigyük magunkkal, és a sportcipőt majd megérkezéskor cseréljük le.

Az elektromos rollerezésben az a jó, hogy nem izzadunk meg közben, tehát egyáltalán nem kötelező a sportos öltözet, mert nem mi „dolgozunk”, hanem a roller.

Alapöltözet

Tehát ha rollerezünk, nyugodtan viselhetjük az utcai ruhánkat. Figyeljünk azért arra, hogy öltözetünk réteges legyen, egy réteggel vegyünk fel többet. Ha melegünk van, akkor nyugodtan le tudunk venni valamit, de ha alulöltözünk, akkor bizony fázni fogunk. Számítsunk arra, hogy gurulás közben mindig fúj a szél (és mindig szemből), tehát nyáron sem árt egy vékony szélkabát. Ha esőben megyünk, akkor lehetőleg lábunkat is védjük az esőtől.

Télen

A hideg, havas, jeges téli időben sem kell „szögre akasztani” a rollert, csak figyelni kell arra, hogy kesztyű mindenképp legyen rajtunk. A bukósisak alá vegyünk fel egy sapkát is. Óvjuk rollerünket, ne hagyjuk kint a hidegben rövid időre sem.

Védőfelszerelés

A legfontosabb szabály, amit be kell tartanunk rollerezés közben az az, hogy mindig legyen rajtunk megfelelő védőfelszerelés.

Ciki, vagy nem ciki, a bukósisak kötelező viselet. Ez az, amit mindenképp fel kell vennünk. Ne foglalkozzunk azzal, hogy milyen lesz utána a frizuránk. Azt meg tudjuk igazítani, viszünk magunkkal egy fésűt, és máris megoldottuk a dolgot. Azonban ha egy baleset során a fejünket ütjük meg, az sokkal jobban tönkreteszi a frizuránkat.

További védőfelszerelést is érdemes felvennünk. Térdvédő, könyökvédő, csuklóvédő, kesztyű. Ha 30 km/h-nál többet tud a rollerünk, érdemes további védőfelszerelés beszerzése is. Nem árt, ha még bokavédőt, esetleg fenékvédőt is felveszünk.

Tartsuk szem előtt, hogy a közlekedésben veszünk részt, így kiemelten fontos szabály a látni és látszani. Ruházatunkon elöl és hátul is legyen fényvisszaverő.

Ahol a rollered életre kel!

Segíthetek valamiben?

Defektet kaptál? Fejlesztenéd a rollered? Esetleg egy új rollert vennél?
Azt tanácsolom, ha egyik kérdésre is igent válaszoltál, akkor vedd fel velem a kapcsolatot és beszéljünk. Roller szerviz Budapesten a Boráros tér közelében.

Kapcsolodó blogbejegyzések

Testreszabott vezérlőrendszerek

Kategória: Szerviz

Csináltasson egyedi vezérlést rollerjéhez és élvezze az erő és finom adagolhatóság előnyeit! Rollerünk, mint személyes közlekedési eszköz, mindennapjaink elengedhetetlen része.…

Miért érdemes rollerezni a városban

Kategória: Szerviz

Hogyan lett egy gyerekjátékból közlekedési eszköz… – ez egy igen érdekes kérdés… Egykor még a gyermekek kedvelt játékszere volt. A múlt…

A leggyakoribb elektromos roller meghibásodások és kezelésük

Kategória: Szerviz

Akármennyire is vigyázunk a rollerünkre, előbb-utóbb jelentkezni fognak a meghibásodások, melyek mihamarabbi megoldása lehetővé teszi a használat folytatását. Ezen problémák…

Ez a weboldal sütiket használ a böngészési élmény javítása és a webhely megfelelő működésének biztosítása érdekében. A webhely használatának folytatásával elismeri és elfogadja a sütik használatát.

Összes elfogadása Csak a szükségesek elfogadása